Koncentrační tábor Terezín

by - 19:40

- místo, na které jsem se chtěla vždy podívat.

Když jsem se dozvěděla, že je pár volných míst v autobuse do Terezína, tak jsem neváhala. Je to místo, kam jsem se vždy chtěla podívat, vidět to na vlastní oči.

Ráno jsem měla budíka na 5:30. Vůbec se mi nechtělo vstávat, ale pomyšlení, že se budu moct vyspat v autobuse a pak si užít prohlídku, mě celkem nabudilo.
Cesta autobusem rychle utekla. Jeli jsme přibližně 2 hodiny a v tom byla i zastávka na benzínce pro jídlo. Miluju tyhle zastávky, když někam cestujem.

První dojem, když jsme přijeli do Terezína byl zvláštní. Myslela jsem si, že já to zvládnu v pohodě. Ale opravdu nepříjemný pocit mě neminul.
Celé město působí dost zvláštně. 

První zastávka byla u Terezínského Národního hřbitova. Moc pěkné a zároveň smutné místo. Věc, která mě velmi zaujala, byly nabarvené kamínky u Židovské hvězdy. Na některých byl dokonce i vzkaz.

Naše cesta dál pokračovala do Koncentračního tábora. 
Nečekala jsem, že je to jedna velká pevnost, která byla postavena už v roce 1780. 
Když jsme vešli mezi hlavní bránu, působilo to na mě zvláštně. Viděli jsme bránu, u které se vězni zapisovali a místnost, kam odkládali své věci.Poté jsme se dostali do místnosti, kde se nacházela nemocnice. Ne moc vybavená nemocnice.
Dostali jsme se i do sprch a nakonec i do ložnic. Pokud se to tak dá nazvat. Hrozné životní podmínky. Jedna místnost pro 300 a více lidí. Jen dva záchody.Samotky..
 


Místo, které mě velmi zaujalo, byla tato cesta se stromama.
Když jsem to viděla, neřekla bych, že toto místo se nachází v Koncentračním táboře. Bohužel pak jsem se dozvěděla, že tudy vedla cesta na šibenici.Úžasná výstava obrazů. Tohle je můj šálek kávy.


Další zastávka byla v krematoriu, kde byl Židovský hřbitov.

Po prohlídce jsme opět sedli do autobusu a jeli jsme domů.
Jsem strašně ráda, že jsem měla možnost podívat se na toto místo.You May Also Like

3 komentářů

 1. Taky bych chtěla jednout Terezín navštívit. Doufám, že bude příležitost. Už jsem měla možnost navštívit Osvětim a to bylo zatím jedno z nejodpornějších míst, na kterých jsem kdy byla.. Už bych se tam asi nikdy nevrátila.

  Lucky Winner

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Osvětimi bych se zase chtěla podívat já. Ale jak říkáš, tak nevím, jestli bych na to měla žaludek.

   Vymazat
 2. Musím teda říct, ž mě toto místo nahání husí kůži jenom z fotek, opravdu mě to neláká...


  PS: U mě na blogu právě probíhá GIVEAWAY!:) Budu moc ráda, když se zapojíš!:)
  http://www.lovies47.cz/2015/04/giveaway-03.html

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi neuvěřitelnou radost! :)